2018. aasta tuludeklaratsiooni saad Maksu- ja Tolliametile esitada 15. veebruarist 1. aprillini. Samuti hakkavad alates 15. veebruarist eeltäidetud tuludeklaratsiooni paberil väljastama teenindusbürood.

Eluasemelaenu intressiandmete edastamine

2018. aastal tasutud eluasemelaenu intresside andmed saad edastada MTAle elektrooniliselt alates 15. veebruarist. Andmeid saad edastada internetipanga ülemisest menüüst ”Laen & Liising”. Edasi vali vasakpoolsest menüüst ”Laen” ning seejärel ”Eluasemelaenu intressitõendid”. Andmete edastamiseks peab Sul olema kehtiv internetipanga leping. Küsimuste korral kirjuta meie klienditoele oma internetipanga postkastist. Erijuhtudel, kus eluasemelaenul on kolm või rohkem taotlejat, puudub internetipanga leping vms, saada tõendi saamiseks digiallkirjastatud avaldus aadressile info@luminor.ee.

Arvelduskonto ja hoiuse intress

Eraisiku nõudmiseni hoiuselt (arvelduskonto) ja muult hoiuselt saadud intress on alates 1. jaanuarist 2018. aastat tulumaksuga maksustatav tulu.

Üldjuhul oleme Sinu hoiuseintressidelt juba tulumaksu kinni pidanud. Intress, millelt aasta kestel on tulumaks kinni peetud, on kajastatud Sinu tuludeklaratsiooni tabeli 5.1 I osas (Palk ja muu tasu, millelt on tulumaks kinni peetud).

Kui hoius on seotud investeerimiskontona kasutusel oleva arvelduskontoga ja intress kantakse investeerimiskontole, siis loetakse seda tuluks finantsvaralt ja see ei kuulu tuluna deklareerimisele ning maksuvaba tulu arvestamisel seda arvesse ei võeta.

Juhul, kui soovid hoiuse intressilt tekkivat tulumaksukohustust edasi lükata, siis:

Juhul, kui oled avanud investeerimiskonto ja kasutad seda, siis investeerimiskontole laekuvalt nõudmiseni hoiuse ja muu hoiuse intressilt me tulumaksu kinni ei pea. Juhul, kui soovid hakata investeerimiskontona kasutama olemasolevat arvelduskontot, siis tuleb Sul sellest meid teavitada, vastasel korral peame intressidelt tulumaksu kinni pidama.

Juhul, kui investeerimiskontole laekunud intressilt on tulumaks kinni peetud (näiteks, kui panka pole teavitatud, et arvelduskontot kasutatakse investeerimiskontona), siis sellise intressi võid deklareerida investeerimiskonto sissemaksena.

Investeerimiskontole tehtud sisse- ja väljamaksed (sh hoiusega seotud) tuleb deklareerida tuludeklaratsiooni tabelis 6.5 (Tulu finantsvaralt).

Küsimused seoses tuludeklaratsiooniga

Tuludeklaratsiooni täitmisel saad abi MTA kodulehelt, infotelefonilt 880 0811 ja e-posti teel eraklient@emta.ee.