Augustis 2016 sõlmisid Nordea ja DNB lepingu oma äritegevuste ühendamiseks Eestis, Lätis ja Leedus, et luua Baltimaades uus sõltumatu finantsteenuste osutaja. Tehingu lõpuleviimine sõltus järelevalveasutuste heakskiitudest. DNB ja Nordea lõpetasid 1. oktoobril 2017 oma Baltimaade tegevuste ühendamise, mille tulemusel loodi uus finantsteenuste osutaja Luminor.

Luminorist saab Balti pangandusturul suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja, kelle hoiuste turuosa on 16% ja laenude turuosa 23%. Luminor ühendab neil kolmel turul umbes 350 000 Nordea ja 930 000 DNB klienti. Uuel pangal on Baltimaades 3000 töötajat ja selle bilansimaht on ligikaudu 15 miljardit eurot. Luminori laenude brutomaht on umbes 12 miljardit eurot, mis hõlmab ärilaene, ning hoiuste maht on 9 miljardit eurot. Luminor kapitaliseeritakse 17% ulatuses esimese taseme põhiomavahenditega, mille maht on 1,6 miljardit eurot.

Nordeal ja DNB-l on on uues äriühingus võrdsed hääleõigused. Nordeale kuulub 56% ja DNB-le 44% varalistest õigustest, mis peegeldavad mõlema panga proportsionaalset panust ühendpanka tehingu sulgumise hetkel.

Pressikonverents

Toimumise aeg: 2. oktoober 2017, 12.00. Registreerimine algab kell 11. Turvalisuse tagamiseks on vaja esitada kehtiv isikutunnistus.
Koht: Luminori kontor Riias, Skanste tänav 12.

Nils Melngailis (Luminor Group AB nõukogu esimees) ja Erkki Raasuke (Luminor Group AB tegevjuht) esitlevad Luminori strateegilisi valikuid ning keskmise pikkusega ja pikaajalisi plaane. Pressikonverentsile järgneb küsimuste ja vastuste osa ning lisaintervjuude võimalus.

Ettekanded toimuvad inglise keeles ja otseülekannet võib vaadata veebisaidil www.luminor.ee.

Pressikonverentsil osalemiseks või täiendava informatsiooni saamiseks palume võtta ühendust:

Hedwig Meidra

Ettevõtte kommunikatsioonijuht

hedwig.meidra@luminorgroup.com

+372 5059 104