Luminor teatas täna, et rahvusvaheline reitinguagentuur Moody's andis panga pandikirjadele esialgse (P) Aa1 reitingu, mis on hetkel kõrgeim krediidireiting Baltimaades.

„Pärast detsembris saadud litsentsi on sellise reitingu saamine meie jaoks väga oluline samm, et piirkonna esimese pangana pandikirjade emiteerimiseks valmistumisega edasi minna,“ ütles Luminori finantsjuht Jonas Eriksson. „Mul on hea meel, et oleme programmiga alustamiseks igati valmis. See on Luminorile väga tähtis, sest avardab meie kui sõltumatu panga rahastamist veelgi. Samuti on see suur samm Baltimaade kapitaliturgude arengus.“
 
Moody’s Investors Service andis täna esialgse (P) Aa1 reitingu Luminor Bank AS-i emiteeritud pandikirjadele, millele kohaldatakse pandikirjaseadust. Moody's arvestas oma krediidianalüüsis muu hulgas pandikirju tagavate varade head krediidikvaliteeti, emitendi tegevust reguleerivat ja järelevalvet puudutavat õiguslikku raamistikku Eestis ning tagatisvara avatust tururiskile ja ületagatuse määra.
 
19. detsembril 2019 andis Euroopa Keskpank Eesti Finantsinspektsiooni tehtud hindamise alusel Luminorile litsentsi pandikirjade emiteerimiseks. Pandikirjade emiteerimist võimaldav pandikirjaseadus jõustus Eestis 2019. aasta märtsis.

Luminor alustas iseseisva Balti pangana 2017. aasta sügisel Nordea ja DNB Balti üksuste ühendamisel ning hõlmab endas Põhjamaade kogemusi ja teadmiste pagasit. Luminor on umbes miljoni kliendi ja 2500 töötajaga suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja Baltimaades, kellel on 2019. aasta kolmanda kvartali lõpu seisuga 16,8% hoiuste ja 19,5% laenude turuosa. Omakapitali kogusumma küündib 1,6 miljardi euroni ning Luminor on kapitaliseeritud 18,7% ulatuses esimese taseme põhiomavahenditega (CET1).