Erkki Raasuke, the CEO of Luminor

Erkki Raasuke, the CEO of Luminor

Luminor teatas täna strateegilisest partnerlusest konsortsiumiga, mida juhib investeerimisfond Blackstone Group L.P. Tehingu tulemusel omandavad Blackstone’i erakapitali investeerimisfondid Luminoris 60%-lise osaluse. Luminori senised omanikud Nordea Bank AB ja DNB Bank ASA säilitavad tehingujärgselt kumbki 20%-lise osaluse.

Nordea ja DNB jätkavad omanikena endiselt ettevõtte nõukogus ning pakuvad ekspertteadmisi ja pikaajalist rahastust. Täiendavalt käivad läbirääkimised Nordea ja Blackstone´i vahel Nordea 20%-lise osaluse väljaostmiseks lähiaastatel.

Tegemist on üleilmselt viimase aastakümne suurima erakapitalifondi investeeringuga universaalpanka ning iseseisvuse taastamise järgse perioodi suuruselt teise finantssektori ostutehinguga Baltikumis. Tehingu lõpuleviimine sõltub Finantsinspektsiooni ja Euroopa Keskpanga heakskiidust ja see võiks aset leida orienteeruvalt 2019. aasta esimeses pooles.

Luminor Group AB nõukogu esimehe Nils Melngailise sõnul iseloomustab Blackstone’i ulatuslik rahvusvaheline teadmistepagas, pikaajaline finantssektori kogemus ja edukas koostöö sektori ettevõtetega. “See teeb Blackstone´ist Luminori jaoks ideaalse strateegilise partneri. Luminori eesmärk on pakkuda uusi, innovaatilisi pangatooteid ja teenuseid, mis on loodud Eesti, Läti ja Leedu ettevõtete ning inimeste jaoks. Blackstone´i otsus investeerida Luminori on kooskõlas meie visiooniga ning annab jõudu juurde saamaks Baltikumi juhtivaks finantsteenuste pakkujaks.“

„Tegemist on märkimisväärse välisinvesteeringuga meie regiooni. Ühtlasi on see ka suurim erakapitalifondi investeering Baltikumi ajaloos. Blackstone´i otsus investeerida Luminori on tunnustus meie valitud strateegiale ja väljendab kindlustunnet Eesti, Läti ja Leedu majandusväljavaadete suhtes. Samas on meie pikaajaline plaan jätkuvalt noteerida ettevõtte aktsiad börsil,“ lisas Melngailis.


Nils Melngailis

Luminor Group AB tegevjuht Erkki Raasuke kinnitas, et spetsiaalselt Baltikumi inimeste ja ettevõtete jaoks loodud pank teenindab oma kliente jätkuvalt suure tähelepanu ja hoolega: “Blackstone’i teadmisel ja kogemusel on pikaajaliselt positiivne mõju nii panga klientidele kui ka meeskonnale. Blackstone on maailmas tuntud ettevõtliku mõtteviisi ja erakordselt andekate inimeste kaasamise poolest. Ühendades meie panga talendid ja uue strateegilise omaniku rahvusvahelise ekspertiisi, suudame oma klientidele pakkuda esmaklassilisi teenuseid.”

Raasuke lisas, et partnerlus Blackstone´iga tugevdab veelgi Luminori siinsel turul unikaalset iseseisva panga positsiooni: “Uus strateegiline omanik kindlustab Luminorile kapitali kättesaadavuse ja võimaldab teha investeeringuid tehnoloogiatesse, mis aitavad luua nii uusi digilahendusi kui arendada praeguseid tooteid ja teenuseid.“

Blackstone'i Senior Management Director Nadim El Gabbani: „Erkki Raasukese juhitud meeskond on teinud pankade ühendamisel ja aktsionäridele väärtuse loomisel tulemuslikku tööd. Usume, et Luminor on tugeval positsioonil tõusmaks sõltumatu finantsteenuste osutajana Baltikumi turuliidriks. Ootame põnevusega koostööd panga juhtkonna, DNB ja Nordeaga, et ühiselt luua tugev vundament edasiseks kasvuks meile atraktiivsel turul.”

Lisainfo saamiseks võtke palun ühendust järgmiste kontaktisikutega:

Blackstone
Andrew Dowler
+44 (0)20 7451 4275
Andrew.Dowler@Blackstone.com

Luminor
Hedwig Meidra
+372 50 59 104
hedwig.meidra@luminorgroup.com

Luminor

Luminor asutati 2017. aasta sügisel Nordea ja DNB Baltimaade üksuste ühendamisel. Luminor on Baltikumis suuruselt kolmas finantsteenuste pakkuja, omades 23%-list laenude turuosa, 15 miljardi euro suurust varade kogumahtu, 64 kontorit ja annab tööd ligikaudu 3000 inimesele. Luminori laenuportfelli maht on 12 miljardit eurot ja klientide hoiuste maht on enam kui 8 miljardit eurot. Luminori põhiomavahendite maht on üle 1,7 miljardi euro. Nordea ja DNB teatasid oma Baltimaade üksuste liitmise kavast 2016. aasta suvel.

Blackstone

Blackstone on maailma juhtiv investeerimisfirma. Blackstone´i eesmärk on positiivne majanduslik mõju ja pikaajaline väärtuse loomine investoritele, portfelliettevõtetele ja kogukondadele, kus firma tegutseb. Blackstone aitab ettevõtetel areneda ja kasvada, kasutades selleks erakordseid inimesi ja paindlikku kapitali. Tema varahaldustegevuse portfelli maht on 439 miljardit dollarit ning see hõlmab investeerimisfonde, mis keskenduvad börsivälistele ettevõtjatele, kinnisvarale, riigivõlakirjadele, börsil noteeritud ettevõtjatele, mitteinvesteerimisjärgu võlakirjadele, reaalvarale ja järelturgudele kogu maailmas. Lisateavet saab aadressil www.blackstone.com. Blackstone'i saab Twitteris jälgida @Blackstone.