Luminor Banki nõukogu nimetas Luminori finantsjuhiks ja juhatuse liikmeks Jonas Erikssoni, kes alustas uues ametis tööd 1. mail.

„Mul on väga hea meel, et Jonas meie juhtkonnaga liitub. Tänu tema muljetavaldavatele kogemustele finantsvaldkonnas ning teadmistele strateegiast, regulatiivsetest küsimustest ja kapitaliturgudest saab juhtkond uue väärtusliku liikme,” ütles Luminori juhatuse esimees Erkki Raasuke.

Erikssoni sõnul ootab ta uut väljakutset põnevusega. „Töö piirkonna suurimas pangas, millel on kogenud juhtkond ning võimsad eesmärgid, saab olema kindlasti üks huvitav teekond,” sõnas Eriksson. 

Enne Luminori töötas Jonas Eriksson Londonis baseeruva finantstehnoloogiaettevõtte Procensus juhina. Enne seda oli Jonas seitse aastat Swedbankis erinevatel juhtivatel ametikohtadel ning veelgi varem tegutses pea kümme aastat kapitaliturgudel, töötades JP Morgani ja Credit Suisse`i heaks.

Luminor on Baltimaades suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja, kellel on umbes miljon klienti, 16% turuosa hoiuste turul ja 22% turuosa laenuturul. Luminor on kapitaliseeritud 18% ulatuses esimese taseme põhiomavahenditega (CET 1), mille kogumaht on 1,8 miljardit eurot. Luminori eesmärk on saada oma klientide jaoks parimaks finantsökosüsteemiks.