Pildil on Jörg Miikael Tiit. Tema ees olev must kast on ta enda ehitatud spektromeeter, mida kasutati laboris optiliste filtrite analüüsimiseks.

Pildil on Jörg Miikael Tiit. Tema ees olev must kast on ta enda ehitatud spektromeeter, mida kasutati laboris optiliste filtrite analüüsimiseks.

Luminor andis juba teist korda välja stipendiumi, mille eesmärk on tuua majandus- ja tehnoloogiavaldkonda värskeid ideid ning uusi lahendusi. Sel korral pälvis 2000 euro suuruse stipendiumi Londoni King's Kolledžis astrofüüsika ja kosmoloogia eriala õppiv tudeng Jörg Miikael Tiit.

Jörg Miikael Tiit on välja töötanud liitiumpolümeerakude laadimisalgoritmi prototüübi, mis pikendab akude kasutusaega ja eluiga 30% võrra. Lisaks akude võimekuse tõstmisele aitab see lahendus võidelda ka inimkonna üha kasvava ökoloogilise jalajäljega. Jörg Miikaeli eesmärk on väljatöötatud algoritmi edasi arendada ning leida sellele rakendust ka elektriautotööstuses. Lisaks soovib ta akude kasutamisvõimalusi tulevikus laiendada kosmosetehnoloogiatele.
 
Luminori privaatpanganduse ja varahalduse juht Gunnar Toomemets ütles, et investeerimine teadus- ja arendustegevustesse ning tulevikutehnoloogiatesse on vundament, millele ehitame tuleviku Eestit. „Me paistame maailmas üha rohkem silma ambitsioonikate ideede ning julgete teostuste poolest, mõeldes samal ajal ka meid ümbritsevale keskkonnale. Jörg Miikaeli tegevus läheb väga hästi kokku Luminori väärtustega ning tal on suur potentsiaal viia Eestit maailmas veelgi silmapaistvamale areenile,“ lisas ta.
 
Toetuse pälvinud Jörg Miikael Tiit peab stipendiumit oma haridustee jätkamisel väga oluliseks. „Väikeste riikide suurimaks rikkuseks on nende inimesed – Eesti puhul nutikad, töötahtega ja haritud noored. Teen kõik endast oleneva, et anda oma panus ettevõtlikuma Eesti arendamisse ning parim viis selle tegemiseks on õppida maailma parimatelt,“ lisas ta.
 
Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi Luminori allfondi 2000 euro suurusele stipendiumile said kandideerida kõikide õppeastmete õppurid. Stipendium on suunatud ühele majandus- või tehnoloogiavaldkonna õppurile enesetäiendamiseks väliskõrgkoolis.
 
Mullu esmakordselt välja antud Luminori stipendiumiga toetati Artur Loorpuu magistriõpinguid Hollandi rahvusvahelises tehnoloogia ülikoolis Delft University of Technology.