Luminor Bank AS avaldas täna oma 2019. aasta esimese kvartali vahearuande. Vaatamata käimasolevale ümberkujundamisele olid pangad finantstulemused tugevad.

Arvestades käimasolevat ümberkujundamisprotsessi ja 17 miljoni eurost erakorralist kulu IT-sse ja organisatsiooni investeerimisest, on 2019. aasta esimese kvartali netokasum 26,4 miljonit eurot tugev tulemus.
 
Võrreldes 2018. aasta sama perioodiga on deposiidid kasvanud kõikides segmentides kokku enam kui 1 miljardi euro võrra ning laenude ja deposiitide suhe paranes esimeses kvartalis 120 protsendini.
 
Et juriidiline ühinemine viidi lõpule käesoleva aasta alguses, on see esimene kord, kui Luminor avaldab oma kvartaalse vahearuande kui ühinenud baltikumiülene pank. Luminor on Eestis registreeritud krediidiasutus, millel on arvestatava suurusega filiaalid Leedus ja Lätis.
 
Luminori tegevjuhi Erkki Raasukese sõnul on Balti riikide majanduskeskkond olnud väga soodne ja Luminor kasutab kõiki võimalusi, mida see pakub. “Me töötame selle nimel, et saada Balti riikide parimaks finantsteenuste pakkujaks, kes arvestab kohaliku elukeskkonna ja kohaliku äritegevuse eripäradega. Mul on hea meel märkida, et meie ümberkujundamise protsess kulgeb plaanipäraselt.”
 
Luminori 2019. aasta esimese kvartali auditeerimata aruande leiab siit.