Luminor avaldas oma tänavuse teise kvartali vahearuande, mille järgi ulatus panga puhaskasum 13,5 miljoni euroni. Panga finantspositsioon on jätkuvalt tugev, võimaldades toetada oma kliente praeguses keerulises majanduskeskkonnas.

Panga rahastamispositsioon jätkas paranemist ning võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvasid Luminori hoiused 10,3%. Laenude ja hoiuste suhe jõudis teises kvartalis 93%-ni. Lisaks saavutas Luminor sõltumatu rahastamisstruktuuri, kuna maksis tagasi DNB-lt ja Nordealt saadud krediidilimiidi kasutatud osa, säilitades seejuures edaspidise krediidi kasutamise võimaluse.
 
Võrreldes eelmise kvartaliga, mil tuli koroonaviirusest tingitud kriisi tõttu teha laenude mahakandmisi, paranes oluliselt panga kasum – teise kvartali puhaskasum ulatus 13,5 miljoni euroni. Jätkuvalt paranes panga tulude ja kulude suhe, mis oli 51,3%, võrreldes 54,6%-ga eelmisel aastal samal ajal.
 
Aitamaks oma klientidel koroonaviirusest tingitud kriis üle elada, jätkab Luminor laenude pakkumist ning võimaldab vajadusel lihtsustatud korras maksepuhkuseid nii era- kui äriklientidele kõigis Balti riikides. Kuna Balti riikide valitsused on pandeemia negatiivsete mõjude leevendamiseks ja majanduse elavdamiseks käivitanud erinevaid programme, kasutab Luminor oma klientide hüvanguks ka riigi pakutavaid garantiisid.
 
Rangelt ohutusmeetmeid järgides on Luminor hoidnud kogu koroonaviirusest tingitud kriisi ajal oma klienditeeninduskeskused avatuna. Lisaks on Lätis ja Leedus loodud interneti vahendusel pangakonto avamise võimalus, mis kolmandas kvartalis jõuab ka Eestisse. Selleks, et kaugteenuste kättesaadavust klientidele veelgi suurendada, tutvustati klienditeeninduskeskustele online- ja videokohtumiste võimalusi ning esinduse külastamise eelbroneerimise süsteemi.
 
Luminor jätkas koroonapandeemiast hoolimata uue tehnoloogilise platvormi loomist, tänu millele saadakse end lahti ühendada DNB ja Nordea süsteemidest. Teises kvartalis jõudis see tegevus lõpule Leedus ning juuli lõpu seisuga viidi uuele tehnoloogilisele platvormile üle ka kõik Läti kliendid. 
 
Luminori tegevjuhi Erkki Raasukese sõnul on Balti riigid koroonaviirusest tingitud kriisiga hästi hakkama saanud. „Konstruktiivne koostöö avaliku ja erasektori vahel võimaldas kiiresti jõud koondada ning toetada keerulistel aegadel tõhusalt nii eraisikuid kui ka ettevõtteid. Nüüd peame keskenduma majanduse taaskäivitamisele, unustamata seejuures erinevaid ohutusnõudeid. Oleme tänulikud, et meie kliendid on praegusel väljakutseid täis aegadel nõu ja abi saamiseks meie poole pöördunud ning kinnitame, et oleme nende jaoks olemas ka kriisist väljumisel ning taastumisetapis,“ lisas Raasuke.

Luminor on 900 000 kliendi ja 2500 töötajaga suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja Baltimaades, kellel on 2020. aasta märtsi lõpu seisuga 15,6% hoiuste ja 17,6% laenude turuosa. Panga omakapitali maht on 1,6 miljardit eurot, mis tagab Luminori kapitaliseerituse 22% tasemel esimese taseme põhiomavahenditega (CET1).

Luminori 2020. aasta teise kvartali auditeerimata aruande leiate meie kodulehelt.