Maria Elena Cappello

Maria Elena Cappello

Alates 1. juulist 2020 liitus Luminor panga nõukoguga Maria Elena Cappello, kel on üle 25 aasta rahvusvahelise tippjuhtimise kogemust digitehnoloogia, rahvusvahelise turunduse ja äristrateegia alal.

Maria Elena Cappello on juhtinud ettevõtete laiaulatuslikke muutusi ja erinevate protsesside optimeerimise algatusi. Ta on töötanud juhtivatel ametikohtadel Nokia Siemens Networksis, juhtinud riski-, nimetamis- ja töötasukomiteede tööd Banca Monte dei Paschi di Sienas ning on praegu Telecom Italia, Saipemi ja Prysmiani nõukogude liige.
 
Lisaks on Maria Elena Cappello maailma majandusfoorumi kliimamuutuste ESG töörühma liige.
 
„Mul on väga hea meel tervitada Maria Elenat meie meeskonna uue liikmena,“ ütles Luminor panga nõukogu esimees Nils Melngailis. „Tema taust ja kogemused on hindamatud toetamaks Luminori digitaalset ümberkujunemist ja aitamaks kaasa meie eesmärgile toetada jätkusuutlikku kasvu Baltikumis.“

Luminor on 940 000 kliendi ja 2500 töötajaga suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja Baltimaades, kellel on 2020. aasta märtsi lõpu seisuga 16% hoiuste ja 18% laenude turuosa. Panga omakapitali maht on 1,6 miljardit eurot, mis tagab Luminori kapitaliseerituse 20,5% tasemel esimese taseme põhiomavahenditega (CET1).