Eile teatas Ignitis Group, et emiteerib 300 miljoni euro väärtuses eurovõlakirju, mille aastaintress on 2,00 % ja tootlus 2,148 %. Luminor pank oli tehingu kaasnõustaja ja vahendaja.

Ignitis Grupė, varasema nimega Lietuvos Energija, kasutab saadud vahendeid kontserni keskkonnasäästliku energiatootmise arendamise eesmärkide täitmiseks, jaotusvõrgu töökindluse ja tõhususe tagamiseks ning olemasolevate võlgade refinantseerimiseks. Emiteeritud võlakirjad noteeritakse Luksemburgi ja AB Nasdaq Vilniuse börsidel.
 
Luminor Markets osakonna juht Paulius Žurauskase sõnul märgib see tehing Ignitis Groupi edukat naasmist võlakapitaliturgudele pärast kaht edukat 300 miljoni eurost 10‑aastaste roheliste võlakirjade tehingut aastatel 2017 ja 2018, ning uue kaubamärgi kasutuselevõttu 2019. aasta septembris.
 
„Arvestades võlakirjaturgude praegust pingelist ja ebakindlat olukorda ning erakordselt kiiret nädalat, mille jooksul pakuti investoritele palju erinevaid kvaliteetseid ettevõttevõlakirju, võib seda võlakirjapakkumist pidada väga edukaks. Ignitis Group pidi võistlema rahvusvaheliste investorite nõudluse nimel suurte Euroopa ettevõtetega, nagu näiteks E.ON, Deutsche Post ja Daimler,“ rääkis Žurauskas.

Lisaks väljendas ta heameelt Balti investorite aktiivse osaluse üle terve protsessi vältel, mis kajastus lõplikus statistikas. „Balti regioon moodustab pakkumusest 24 % ja me oleme väga uhked, et saime sellesse tehingusse panustada,“ lisas ta.

Luminor on 940 000 kliendi ja 2500 töötajaga suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja Baltimaades, kellel on 2019. aasta lõpu seisuga 16,6 % hoiuste ja 18,7 % laenude turuosa. Panga omakapital küündib 1,6 miljardi euroni, mis tagab Luminori kapitaliseerituse 19,7 % tasemel esimese taseme põhiomavahenditega (CET1).