Luminor langetab 2. septembril oma II samba aktiivsemate pensionifondide valitsemistasusid 13 protsendi võrra ning hakkab veelgi rohkem panustama aktsiaturgudele.

Viimati langesid Luminori pensionifondide valitsemistasud tänavu 1. veebruaril. Luminor Pensions Estonia AS-i juhatuse liikme Martin Rajasalu sõnul avaldab kulude langetamine kindlasti ka mõningast mõju fondide tootlusele. „Kõige rohkem saavad tasude langetamisest kasu nooremapoolsed pensionikogujad, kes koguvad pensioni aktiivsemates fondides, mille senised tasud olid kõrgemad,“ märkis Rajasalu.

Paralleelselt muutuvad ka Luminori fondide investeerimisstrateegiad nii, et edaspidi investeeritakse senisest rohkem aktsiaturgudele. Rajasalu sõnul toetavad rohkem aktsiaturgudele suunatud investeerimisstrateegiat nii kasvav pensioniiga kui pikenev eluiga. „Vajame raha pikemalt ja peame seda jõudsamalt kasvatama, samas on meil kerkiva pensioniea tõttu rohkem aega raha kogumiseks“ selgitas Rajasalu. „Muudatused meie pensionifondides tähendavad, et tulevane pension saab kasvada soodsama teenustasu arvelt ning tänu suuremale aktsiate osakaalule vastab paremini klientide ootustele.“

Aktsiaosakaalu muutus Luminori II samba fondides

Pensionifond

Senine tase %

Uus maksimum tase %

Luminor A Pluss

75

100

Luminor A

50

60

Luminor B

25

30

Luminor C

0

10

Järgmine tasude üle vaatamine toimub juba järgmise aasta jaanuaris.

Lisainfo: Martin Kõrv