© garage48.org

© garage48.org

Luminor ja Garage48 korraldavad üritustesarja, mille eesmärk on muuta panganduse tulevikku.

developer.luminoropenbanking.com

Järgmisel nädalal toimub avatud panganduse teemal kolm ideepäeva (Idea Garage): üks Tallinnas, teine Riias ja kolmas Vilniuses. Ürituste eesmärk on tuua kogu Baltikumist kokku inimesi, kes võiksid n-ö puhtalt lehelt alustades läbi mõelda, kuidas on klientide finantsvajadused rahuldatud ning kuidas tuua finantsteenuseid avatud panganduse kaudu klientidele lähemale. Korraldajad soovivad kaasata arendajaid, disainereid, andmespetsialiste, turundajaid, kirglikke projektijuhte, ärigeeniusi ja panganduseksperte.
 
Igapäevapanganduse toodete juhi Jevgenijs Kazaninsi sõnul on avatud pangandusel igapäevaelus piiramatult kasutusvõimalusi. Nii näiteks võib siduda pangateenused juba olemasolevate lahendustega, nt raamatupidamis- või finantsplaneerimistarkvaraga. Samuti võib pangateenuseid avardada ja muuta need sobivaks konkreetsetele kliendisegmentidele ning luua seeläbi uusi tooteid. „Loodame meelitada kõiki osalema ajurünnakul, mille eesmärk on leida võimalusi, kuidas panganduse tulevikku muuta,“ lausus ta.
 
Vormi poolest on need üritused intensiivsed töötoad, kus koostatakse arendajatest, disaineritest, äriinimestest ja pangandusekspertidest meeskonnad, kelle eesmärk on leida vastuseid küsimusele, kuidas kohandada pangandust inimeste vajadustele. Iga ideepäeva lõpuks valitakse välja parimad meeskonnad, kes saavad ka auhinna.
 
Tallinna ideepäev toimub 20. mail Telliskivi Loomelinnakus Palo Alto Clubis. Rohkem teavet ürituste, osalevate mentorite ja üritusteks valmistumise kohta võib leida Garage48 veebisaidilt bit.ly/G48openbanking.
Luminori arendajate portaal asub aadressil developer.luminoropenbanking.com.

Lisainformatsioon: Martin Kõrv