Alates oktoobrist suunab Luminor klientide USA dollarites tehtavaid makseid Citi kaudu.

Luminori tegevjuht Erkki Raasuke ütles, et üks Luminori eesmärke on luua iseseisev korrespondentpankade võrgustik ja maksetaristu. „Mul on väga hea meel, et Luminori partneriks meie klientide piiriüleste maksete tegemisel on Citi, kes on üks maailma suurimatest USA dollariga arveldavatest pankadest.“
 
Citist, mis on USA suuruselt kolmas pank, on saanud Luminori globaalne partner mitmes valdkonnas. Nüüdsest on Luminoril Citiga koostöö ka USA dollari ja mitme teise valuuta nostrokontode osas. Oktoobri algusest hakkas Luminor suunama oma klientide USA dollarites tehtavaid makseid Citi kaudu.
 
2019. aasta lõpuks on Luminoril kavas viia DNB Bank ASA ja Nordea Bank Apb poolt teenindatavad rahvusvahelised maksed üle oma uute koostööpartnerite korrespondentkontodele. Kliente teavitatakse võimalikest muudatustest makserekvisiitides. DNB ja Nordea jäävad ka edaspidi Luminori Põhjamaade valuutade korrespondentpankadeks.

Luminor asutati iseseisva Balti pangana 2017. aasta sügisel Nordea ja DNB Balti üksuste ühinemisel ning ta ühendab endas Põhjamaade kogemused ja teadmistepagasi. Luminor on umbes miljoni kliendi ja 2500 töötajaga suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja Baltimaades, kellel on 2019. aasta teise kvartali lõpu seisuga 16,4% hoiuste ja 20,2% laenude turuosa. Omakapitali kogusumma küündib 1,6 miljardi euroni ning Luminor on kapitaliseeritud 18% ulatuses esimese taseme põhiomavahenditega (CET1).