Kodulaenu võtmisel rääkis konsultant peale laenulepingu tingimuste kindlasti ka laenukindlustusest. Uue kodu ostmise tuhinas mõtlesid tõenäoliselt sellele, kuidas saaks võimalikult kiiresti sisse kolida ja kas on ikka piisavalt raha, et vajalik sisustus soetada.

Nüüd, olles end sisse seadnud, võiksid mõelda ka sellele, kuidas oled kaitstud ootamatuste vastu, mis laenutähtajal võivad juhtuda. Näiteks kaob stabiilne töökoht, sest Sind tabab mõni raske õnnetus või haigus. Või mis saab Sinu laenust ja perest, kui Sind äkki enam ei ole? 

Statistikaameti andmetel saab Eestis aasta jooksul mõne raske haiguse diagnoosi (näiteks infarkt, insult, pahaloomuline kasvaja) üle 15 000 inimese – seda on umbes sama palju, kui sünnib Eestis igal aastal lapsi. Raske haigus võib põhjustada töövõime kaotuse või isegi surma. Kaitseks selliste ootamatuste vastu ongi mõeldud laenukindlustus.

Laenukindlustus hüvitab töövõime kaotuse või surma korral kodulaenu jäägi kas täielikult või osaliselt – oleneb sellest, mis tingimustel oled lepingu sõlminud. Nii ei pea Sina ega Sinu lähedased muretsema, kuidas järgmise kuu laenumakse saaks tasutud, või hakkama kodu müüma, sest ühe pereliikme sissetulek on vähenenud või sootuks kadunud. Vastupidi levinud müüdile on laenukindlustuse makse taskukohane ja väheneb iga kuu, sest on otseselt seotud laenujäägiga. Loe lähemalt siit.

Laenukindlustuse lepingu ja maksete kohta uuri lähemalt oma laenukonsultandilt või broneeri aeg nõustamisele siin.

Jõuludeni Luminori laenukindlustusega tasuta kaasa ERGO suitsuandur.

Kui teil on küsimusi, võtke palun ühendust meie ööpäevaringse klienditoega telefonil +372 628 3300 või meili teel aadressil info@luminor.ee.

Heade soovidega
Luminor