Anton Skvortsov, Luminori investeerimis- ja riskianalüüsi tiimijuht

Anton Skvortsov, Luminori investeerimis- ja riskianalüüsi tiimijuht

Kes tahab olla pikaajaline investor, võib alustada rahapaigutustega ka praegusel ajal ning silma tasub peal hoida eelkõige tehnoloogia- ja IT-firmade aktsiatel, ütles Luminori investeerimis- ja riskianalüüsi tiimijuht Anton Skvortsov investeerimisteemalisel veebiseminaril.

Skvortsov ütles veebiseminaril, et investeerimisega alustamiseks on iga aeg hea, eriti kui on plaanis olla pikaajaline investor. „Konkreetne strateegia, kuidas alustada, sõltub turuolukorrast. Samas mida varem alustada, seda parem – eriti väikeste ja regulaarsete rahasummade puhul,” selgitas Skvortsov, soovitades vältida impulssoste ja selle asemel koostada konkreetne investeerimisplaan ning püstitada eesmärk.
 
Investeerimis- ja riskianalüüsi tiimijuhi sõnul võib alustada ka 50- või 100-eurose investeeringuga. „Kui aga on olemas suurem rahasumma, mida soovitakse väärtpaberitesse paigutada, siis praeguses olukorras on mõttekas see hajutada. Kõikumised turul on hetkeolukorras suured ning teise languslaine oht endiselt üleval. Näiteks võiks suurema summa jagada neljaks osaks ning teha igas järgnevas kvartalis ühe investeeringu,” selgitas Skvortsov.
 
Skvortsovi sõnul on turgudel olnud praegu väga eriline olukord, sest veebruari lõpus ja märtsis toimus kiire langus, millele aga järgnes võrdlemisi kiire taastumine. „Tõus toimus suuresti tänu paljude riikide teadetele mahukatest majanduse toetamise abipakettidest. Sellest hoolimata võib lähikuude perspektiivis oodata väärtpaberiturgudel suuri kõikumisi. Turgudel on palju ebakindlust,” nentis Skvortsov ja lisas, et palju oleneb sellest, kui kiiresti majandused avanevad ning kas sügisel tuleb teine viiruselaine või mitte.
 
Kui vaadata investeerimisvõimalusi sektoripõhiselt, siis on Skvortsovi hinnangul perspektiivikamad tehnoloogia- ja IT-sektor ning seda just kaugtöö ja e-poodlemise kontekstis. „Need sektorid võivad praegusest kriisist enim võita. Samuti kasvavad suure tõenäosusega tervishoiusektorisse suunatud investeeringud,“ lisas Skvortsov.
 
Nõrgem on seis kindlasti turismi- ja lennundussektoris ning ka ärikinnisvaras. „Paljud ettevõtted, kes on juba investeerinud kaugtöövahenditesse, võivad mõelda kontoripinna vähendamisele,” ütles Skvortsov. „Samuti pole selge, kas ja kuidas inimeste tarbimiskäitumine muutub turismi ja lennunduse osas,” lisas ta.
 
Skvortsov avaldas lootust, et aasta pärast kevadel on vaktsiin COVID-19 vastu olemas ja uue viiruselaine ohtu enam pole. Selleks ajaks peaksid kavandatavad toetusmeetmed olema samuti mõju avaldanud ning maailmamajandus taastumas, mis tähendab ka finantsturgude normaliseerumist.

Luminori korraldatud veebiseminar oli informatiivse eesmärgiga. Tegemist ei ole investeerimisanalüüsi ega soovitusega müüa või osta konkreetseid väärtpabereid.