Luminor Bank teatas, et Christian Wallentin astub Luminor Bank ASi finantsjuhi, finantsdivisjoni juhi ja juhatuse liikme kohalt tagasi.

Pärast Wallentini tagasiastumist 31. jaanuaril 2019 saab, finantsjuhi kohusetäitjaks üleminekuprotsessi juht Tina Kukka, kes hakkab finantsdivisjoni juhtima oma praeguste tööülesannete kõrvalt. Uus alaline Luminor finantsjuht määratakse ametisse peatselt.

„Christian tegi Nordea ja DNB Baltimaadeäri tegevuse eduka ühinemise ning Luminori tugeva finantsorganisatsiooni loomise juures väga olulist tööd. Juhtkonna hinnatud liikmena andis ta olulise panuse ka Luminori visiooni ja äristrateegia väljatöötamisse,“ sõnas Luminor Bank ASi tegevjuht Erkki Raasuke.

„Soovime teda tänada tema pühendumuse eest ümberkujundamisaastatel ning soovime talle kõike head ja jätkuvat edu tema edasises töös.“
 
Finantsjuht Christian Wallentin sõnas: „Kõik suuremad eesmärgid, mis ma endale Luminori CFO rolli asudes seadsin, olen suutnud ellu viia. Andsin oma panuse ühinemisse, ühinesmisjärgsesse stabiliseerimisse ja Luminori ülesehitamisse. Nüüd tunnen, et mul on aeg edasi liikuda. See otsus ei tulnud mulle kergelt, kuna elan väga kaasa Luminori arengule ja usun ettevõtte eesmärkidesse. Siiski soovin nüüdsest rohkem aega pühendada oma perekonnale Rootsis.“

Christian Wallentini tagasiastumine ei mõjuta Luminori strateegilisi ega finantseesmärke.

Luminor on Baltimaades suuruselt kolmas finantsteenuste pakkuja, mille turuosa hoiuseturul on 16% ja laenuturul 22%. Pangal on Baltikumi peale umbes miljon klienti ja 3000 spetsialisti. Luminor on kapitaliseeritud 17,3% ulatuses esimese taseme põhiomavahenditega, mille maht on 1,8 miljardit eurot. Moody's Investor Service kinnitas Luminor Bank ASile esmakordse hoiuste krediidireitingu Baa1 koos stabiilse väljavaatega. Luminori kolmeaastase tähtajaga tagamata võlakirjad on noteeritud Iirimaa väärtpaberibörsil.