Luminor teatas täna, et Blackstone'i juhitud erakapitali investeerimisfondid omandasid pangas 60% enamusosaluse. Panga senised omanikud Nordea Bank Abp (Nordea) ja DNB BANK ASA (DNB) säilitavad kumbki 20% osaluse.

Blackstone’i juhitav investorite konsortsium, kuhu kuuluvad ka Abu Dhabi Investment Authority (ADIA) omanduses olev tütarettevõte ja teised kaasinvestorid, on pärast vajalike heakskiitude saamist Luminori aktsiate ostutehingu lõpule viinud.
 
Nordea ja DNB jätkavad edaspidigi panga nõukogus, pakkudes pikaajalist rahastust ning oskusteavet. Blackstone on leppinud Nordeaga kokku, et ostab lähiaastatel välja ka Nordeale kuuluva 20% osaluse.
 
Blackstone’il olid suurepärased kogemused selle keerulise tehingu juhtimiseks ja tal on hea positsioon Luminori ja laiemalt ka Balti riikide majanduse edasimineku toetamiseks.
 
Blackstone'i Senior Managing Director Nadim El Gabbani: „Oleme pikaajalisest koostööst juhatuse, Nordea ja DNBga elevil ning ootame koos tegutsemist selle nimel, et luua tugevam alus Balti riikide edasise majanduskasvu soodustamiseks. Me jätkame kohalike ettevõtete toetamist ning usume kindlalt, et Luminori suurepärane positsioon võimaldab tal jätkata iseseisva finantsteenuste pakkujana turuliidrina.“
 
Luminori nõukogu esimees Nils Melngailis: „Hea makromajanduslik kliima ja stabiilne tegevuskeskkond pakuvad Balti riikidele suurt tuge, tänu millele on nende majandus üks Euroopa Liidu dünaamilisemaid. See tehing on üks Baltikumi ajaloo suurimaid investeeringuid ning ma soovin tunnustada järelevalveasutuste tegevust kinnitusprotsessis ja meie meeskondi tehingu lõpule viimisel. Ma jään meie strateegilist koostööd Blackstone'iga huviga ootama.“
 
Luminori tegevjuht Erkki Raasuke: „Blackstone on Luminorile täiuslik partner ajal, mil meil on käsil üks Baltimaade ulatuslikemaid korporatiivseid muudatusprotsesse. Nende vaieldamatu kogemus muudatuste läbiviimisel, tugev finantsvõimekus ning ülemaailmne talentide võrgustik toetavad Luminori kasvu suurima kohaliku iseseisva pangana; pangana, mis pühendub Baltimaade jätkusuutliku kasvu toetamisele, pakkudes pikaajalist koostööd nii ettevõtetele kui üksikisikutele.“

Lisainformatsioon:

Blackstone
Ramesh Chhabra
+44 (20) 7451 4053
Ramesh.Chhabra@Blackstone.com

Luminor
Ivi Heldna
+372 523 1192
Ivi.Heldna@luminorgroup.com

Luminorist
Luminor alustas iseseisva Balti pangana 2017. aasta sügisel Nordea ja DNB Balti üksuste ühendamisel ning hõlmab endas Põhjamaade kogemusi ja teadmiste pagasit. Luminor on umbes miljoni kliendi ja 2500 töötajaga suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja Baltimaades, kellel on 2019. aasta teise kvartali lõpu seisuga 16,4% hoiuste ja 20,2% laenude turuosa. Omakapitali kogumaht küündib 1,6 miljardi euroni ning Luminor on kapitaliseeritud 18% ulatuses esimese taseme põhiomavahenditega (CET1).
Blackstone’ist
Blackstone on maailma üks suurimaid investeerimisühinguid. Meie eesmärk on tekitada positiivset majanduslikku mõju ja luua pikaajalist väärtust oma investoritele, investeerimise objektiks olevatele ettevõtetele ja kogukondadele, kus me tegutseme. Teeme seda, kasutades erakorralisi inimesi ja paindlikku kapitali, et aidata ettevõtetel probleeme lahendada. Meie varahaldustegevuse maht on 545 miljardit dollarit ning see hõlmab investeerimisfonde, mis keskenduvad börsivälistele ettevõtjatele, kinnisvarale, riigivõlakirjadele, börsil noteeritud ettevõtjatele, mitteinvesteerimisjärgu võlakirjadele ja järelturgudele kogu maailmas. Lisateave on saadaval aadressil www.blackstone.com. Jälgi Blackstone'i Twitteris: @Blackstone.
ADIAst:
1976. aastal asutatud ADIA on ülemaailmne investeerimisasutus, mis teeb pikaajalise väärtuse loomisele keskendunud strateegia kaudu Abu Dhabi valitsuse nimel heaperemehelikke investeeringuid. ADIA on investeerinud erakapitali alates 1989. aastast ning loonud märkimisväärse ettevõttesisese spetsialistide meeskonna, kellel on kogemusi mitmesuguste toodete, piirkondade ja valdkondadega. Kogu tegevusvaldkonna piires loodud ulatuslikud partnerlussuhted võimaldavad selle erakapitali osakonnal investeerida erakapitali ja krediiditoodetesse terves maailmas, tihti koos väliste partneritega ning ettevõttesiseselt hallatavate esmaste ja teiseste fondide kaudu. ADIA eesmärk on luua pikaajalisi, koostööl põhinevaid suhteid oma partnerite ja ettevõtete juhtkondadega, et suurendada väärtust ning toetada kokkulepitud strateegiate rakendamist. Lisateave: www.adia.ae