„Turvalised kaardimaksed internetis“ (inglise keeles 3D Secure) on rahvusvaheliste kaardiorganisatsioonide loodud teenus, mis kaitseb kaardiomanikku kaardipettuste eest interneti keskkonnas.

Teenusega on liidetud kõik Luminori kaardid. Teenus on kaardiomanikule tasuta ja toob internetipoes krediitkaardiga maksmisel kaasa ühe lisasammu.

Luminori kaartidega internetipoodidest turvaliste ostude tegemiseks on vajalik, et  kaardiomanik on meie internetipanga kasutaja või omab ID kaardiga identifitseerimise võimalust või Mobiil ID-d. Internetipanga lepingu saate sõlmida kõigis pangakontorites.

Internetipoodides, mis on teenusega liitunud, kuvatakse MasterCard SecureCode logo. Teenusega on tänaseks liitunud kõik Eestis tegutsevate pankade teenuseid kasutavad internetikaupmehed.

Kui sooritate ostu internetipoes, mis ei ole turvasüsteemiga liitunud, siis Teilt täiendavat isiku tuvastamist ei paluta.

Kuidas toimida, kui autentimine ei õnnestu?

Sel juhul vajutage nuppu „Tagasi kaupmehe juurde” ja Teid suunatakse tagasi uut maksevahendit valima. Lisaküsimuste korral helistage Luminori klienditoe telefonile 6 283 300 (välismaalt helistades +372 6283 300).

Kuidas ma tean, kas kaupmees on teenusega liitunud?

Kõikide teenusega liitunud kaupmeeste veebilehelt leiate logo MasterCard SecureCode. Eestis on teenusega liitunud kõik Eestis tegutsevate pankade teenuseid kasutavad internetikaupmehed.

Mida teha siis, kui kaupmees ei ole teenusega liitunud?

Kui kaupmees ei ole MC SecureCode teenusega liitunud, siis internetipoest ostmisel kaardi omanikult isiku tuvastamist ei nõuta.