Pühendunud nii pangandusele kui oma klientidele

Krystina Klettenberg
Senior Private Banker at Luminor

Minu karjäär panganduses on ühest küljest olnud lihtne, kuid samas põnevalt keeruline, sest pealtnäha olen ma kogu oma tööelu veetnud vaid ühes finantsasutuses. Samas on see asutus aegade jooksul mitu korda muutunud, liitunud ja nime vahetanud, ainult et mina olen alati lojaalsena paika jäänud.

 
Pühendunud jäägitult pangandussektorile

Minu esimene töökoht oli Syomen Yhdyspanki Tallinna esinduses, mis avati 1992. aastal Tobiase tänaval.  Eesti krooni tuleku elasin üle juba usina pangatöötajana. Kolm aastat hiljem avas SYP kontori Harju tänava nooblis ärimajas, kuid peagi tuli meil logo vahetada, sest SYPi ja KOPi liitumise tulemusena sündis Merita Pank. Mina jäin paika, liikudes sekretärist telleriks. Sealt edasi välismaksete ja pangakaartide spetsialistiks, kuni minust sai 1999. aastal personaalpanganduse kliendihaldur. Aastal 2001 muutus Merita Nordeaks, nii et euro tuleku võtsin ma vastu juba Põhjamaade suurima panga Eesti esinduse personalpanganduse vanemkliendihaldurina.
 
2010. aastal siirdusin privaatpanganduse osakonda ja alustasin tööd privaatpanganduse kliendihaldurina. 2017. aastal ühendasid aga Nordea ja DNB oma Baltikumi esindused, mille tulemuseks oli Luminori sünd. See tähendas taaskord uue meiliaadressi saamist, ehkki amet jäi endiseks - nüüd olen ma Luminori privaatpanganduse vanemkliendihaldur.
 
Kliendid on esikohal

Kõikide nende aastate jooksul olen ma juhindunud ühest põhimõttest – kõigepealt kliendid ja nende huvid ning seejärel kõik ülejäänu. Mul on siiras heameel, et mitmed firmad ja eraisikud on koos minuga selle pika tee läbi teinud, nii et meid ühendab enam kui 20 aasta pikkune kliendisuhe. Minu klientide hulgas on nii staažikaid ettevõtjaid ja investoreid kui ka uusi tegijaid. Mõistagi on igaühel neist omad eesmärgid ja huvid ning minu ülesanne on pakkuda neile personaalseid lahendusi, parimat nõu ning hoolitseda selle eest, et iga klient saaks kõik oma rahaasjad korda ajada mugavalt ja turvaliselt.
 
Delikaatsetest isikuandmetest

Mis puutub delikaatsetesse isikuandmetesse, siis keskhariduse olen ma saanud Reaalkoolist, edasine haridustee kulges Tallinna Tehnikaülikoolis ärikorralduse alal ja Tallinna Ülikoolis psühholoogia erialal. Lisaks olen end täiendanud Helsinkis Nordea Private Banking Academy’s, kust sain endale 40 aastase privaatpanganduse kogemusega mentori, kelle õpetustest on mul väga palju töös kasu olnud.
 
Töövälisel ajal kasvatan teismelist poega ja pärsia kassi, jooksen, tõstan kangi, joonistan ja üritan avastada reisides uusi paiku.