Privaatpanganduse toas töötavad väga targad inimesed

Eva Nei
Luminori privaatpanganduse kiendihaldur

Pärast keskkooli plaanisin minna õppima kehakultuuri kuna olin terve elu tennist mänginud. Juhtus aga nii, et peale keskkooli lõpetamist sattusin Harju-mäe tenniseväljakutel lastele trenne andma. Vaatamata toredate ja rõõmsate laste õpetamisele, sain siiski aru, et õpetajaamet pole ikka päris minu jaoks.

Spordist pangandusse

Läksin hoopis panganduskursusele, mida viis läbi Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud. Pärast kursuse lõpetamist kandideerisin Krediidipanka, kus mul oli töövestlus panga legendaarse juhi Rein Otsasoni endaga. See läks hästi ja mind võeti tööle.

Olin Krediidipangas mõnda aega teller tegeledes samal ajal osaliselt ka välisarveldustega. See oli aeg, kus kõik tegid kõike.  Peagi  jõudsin oma tööga täielikult välisarvelduste osakonda, kus suhtlesin igapäevaselt Venemaa, Valgevene ning Ukraina pankadega. Kokku olin Krediidipangas neli aastat.

Vahepeal läksin Tallinna Majanduskooli raamatupidamist õppima, mis mulle väga meeldis. Ma pole küll otseselt raamatupidajana kunagi töötanud, aga tundsin, et mulle see valdkond sobib.

Aastal 1998 asusin tööle Merita panka

Esialgu tegutsesin seal tellerina ja seejärel arvelduste osakonnas. Sel ajal tuli uue teenusena internetipank, mida teenindajad aktiivselt klientidele pakkusid. Kuna tundsin n.ö ”tagatoas” ehk arvelduste osakonnas puudust klientidega suhtlemisest, siis hakkasin klientidele kõnesid tegema ja internetipanka tutvustama ning pakkuma, mis küll ei kuulunud minu tööülesannete hulka.  Selle tulemusel vormistasin internetipanga lepingud rohkem kui teised, kuna mulle nii meeldis neid kõnesid teha pakkudes klientidele seda mida nad vajasid.

Ühel hetkel tuli panga tollane juht Juhani Seilenthal mulle soovitama, et kuna olen nii hea suhtleja, võiksin kandideerida kliendihalduriks. Sellele ametipostile jõudes mõistsin, et nüüd olen õiges kohas. Aeg oli sellal väga huvitav - põnevat tööd oli palju ja kell viis koju ei mindud.

Töö, mis teeb rõõmsaks

Väga hea tunde annab see, kui klient lahkub minu juurest õnnelikuna. Mulle meeldib, kui saan inimesega koos istudes ja rääkides aru, millist lahendust ta vajab ning kui suudame selle lahenduse ka edukalt ellu viia. Seda tunnet olen palju kogenud, mille eest olen tänulik oma klientidele.

Nii olengi 2003. aastast olnud kliendihaldur

Privaatpanganduses olen olnud peaaegu kaks aastat.

Mulle tundub, et  siin privaatpanganduse toas töötavad väga targad inimesed. Küllap on seda tunnet ka teiste osakondade inimestel enda kolleegide suhtes, kuid privaatpanganduses tegutsevad  tõesti tippspetsialistid, kellel on tohutu kogemusepagas. Vöimalus nendelt õppida on olnud mulle suur au. Luminor korraldab pidevalt koolitusi, mille üle olen väga tänulik, sest see võimaldab kogu aeg areneda.

Ega ma ei kujutagi end enam muus valdkonnas ette.
 
Hobisid on parasjagu palju

Väljaspool tööd mängin siiani tennist nagu olen suure osa oma elust teinud. Eriti vaimustab mind paarismäng, sest see on põnev ja nõuab mõtlemist, kombineerimist, koostööd, samuti ka julgust.  Viimast peamiselt meestega mängides, kus tuleb ka võrgus seista ja tugevaid lööke vastu võtta. Selline tegutsemine võib anda üllatava tulemuse, mis ei olene ainult sellest, kui hea mängija kumbki paariline eraldi võttes on, vaid otsustavaks võib saada paariliste kokkumäng.

Samuti meeldib mulle väga reisida, heameelega käiksin läbi terve maailma. Tutvuksin erinevate kultuuride, elustiilide ning elamise põhimõtetega.  

Mulle on väga meeldinud ka sõpradega tehtud automatkad Lõuna-Euroopasse. Kulgeme just nii, nagu meile meeldib, telgime kaunis looduses, teeme peatuseid just seal, kus tahame - nii mõnus!

Mul on ka üks sõltuvus. See on Elisa raamat. Vastavalt võimalusetele loen või kuulan raamatut iga päev. Eelkõige meeldivad mulle erinevad põnevikud, aga ka näiteks Andrei Hvostovi Sillamäe passioon meeldis väga.  

Lisaks on meie peres ka väike grifoon, kellest on tohutult palju rõõmu.