Tuludeklaratsioon: eluasemelaenu intressiandmete edastamine algab 15. veebruaril | Luminor

card

15. veebruarist kuni 2. aprillini saab Maksu- ja Tolliametile esitada 2017. aasta tuludeklaratsiooni. 15. veebruaril algab ka eluasemelaenu intressitõendite edastamine.

Deklareerimisel saab abi Maksu- ja Tolliameti kodulehelt, infotelefonilt 880 0810 ja e-posti teel: fyysisik@emta.ee.

Rohkem infot tulude deklareerimise kohta »

 

Korduma kippuvad küsimused

  • Eluasemelaenu kliendid saavad 2017. aasta jooksul tasutud laenuintresside andmed edastada alates 15.02 internetipangast menüüvaliku „Laen & Liising alt“, vt täpsem juhis ülal.
  • Juhul kui eeltäidetud deklaratsioonil ei ole märgitud laenu otstarvet, laenuga seotud kinnistu aadressi ja kinnistunumbrit/katastritunnust (rida 8-10), peab need andmed käsitsi lisama. Kinnistunumbri või katastritunnuse leiate kergesti e-kinnistusraamatust: kinnistusraamat.rik.ee, kus saate andmeid otsida aadressi, nime või isikukoodi alusel. Selle jaoks avage „Detailne otsing“.
  • Juhul kui eeltäidetud deklaratsioonile ei kuvata korrektselt sihtotstarbe osakaalu laenusummast (rida 11), leiate õige info oma eelmisel aastal esitatud tuludeklaratsioonilt.

Andmete käsitsi lisamiseks klõpsake vastava eluasemelaenu rea kõrval asuvale nupule “Muuda” ning peale täitmist lehe allääres nupule “Salvesta”.