Matemaatika õpetas mind endast alati parimat andma

Luminori aasta töötaja ja privaatpanganduse kontohaldur Sten Mattias Oksaar

Panganduse tõmmet tundsin juba ülikoolis matemaatikaõpingute ajal. Olin keskkoolisuvedel alati raha teenimiseks tööl käinud ning pärast esimest ülikooliaastat USA-s raamatuid müünud.

Teise baka-aasta lõpu poole tahtsin samuti midagi suviseks töötamiseks leida. Läksin siis karjäärimessile ning just seal jäid muude ettevõtete vahel pangad kuidagi silma: tundsin, et tahaksin seal töötamist proovida. Nii saigi minu esimeseks töökohaks 2014. aasta suvel Nordea Liising.

Olin seal alguses klienditoe assistent ehk aitasin mitmesuguste tugitegevustega. Sügisel läksin tagasi Tartusse õppima, aga Nordeast saadud kogemus mulle meeldis ja tekkis tunne, et pangandus ongi minu ala. Möödus järgmine ülikooliaasta, saabus uus suvi ja läksin teist aastat järjest praktikale Nordea Liisingusse.
 
Praktika suunas valikuid

2016. aasta kevadel asusin tellerina tööle Nordea panga Hobujaama kontoris.

Sama aasta sügisel alustasin Tartu Ülikoolis magistriprogrammis rahandusõpingutega. Matemaatika oli õpetanud mulle hästi palju pingutamist, analüütilist mõtlemist, korrektsust ja süvitsi minemist, nüüd tahtsin õppida midagi, kust saaksin juba konkreetseid erialaseid teadmisi rahanduse kohta. Matemaatikat õppides oli mul kõrvaleriala majandus, milles pakkus samuti just finantspool kõige rohkem põnevust.

Magistriõppe ajal jätkasin telleritööd Tartus.
 
Teen tähendusrikast tööd

Luminori privaatpangandusse jõudsin pärast pooleteiseaastast tellerina töötamist 2018. aasta märtsis ja juba mulluse aasta eest sain ühe parima töötaja tiitli. Niisugune tunnustus tähendab mulle seda, et kolleegid väärtustavad mind ja et minu töö on tähendusrikas ja vajalik. Kindlasti lisab see mulle motivatsiooni olla veelgi parem. Ka seda õpetas mulle matemaatika, et alati tuleb anda endast maksimum: ükskõik mida teed, ära tee seda poolikult.

Usun, et teen oma tööd hästi ja korrektselt: kõik saab alati õigel ajal tehtud. Saan klientide parimate huvide eest seismisega edukalt hakkama. Klientide parim teenindamine, nende vara väärtuse hoidmine ja kasvatamine on mulle ülimalt oluline.

Muidugi võiksin üritada ise näiteks mingit finantstehnoloogia ettevõtet luua, aga ma pole maailma kõige ettevõtlikum inimene. Kuni mul pole seda ühte suurepärast ideed, niikaua ma ei pressi sinna, kus ma ei tunne, et ma saaksin oluliselt panustada.
 
Pangandusel on majanduses hästi oluline roll

Pangandus on majanduse üks alustala. Ühelt poolt aitab ta muuta inimeste igapäevaelu lihtsamaks, näiteks paari klikiga arvete maksmine. Või võtame kodulaenu: inimene saab tänu eluasemelaenule aastaid varem elada oma unistuste kodus. Rääkimata ettevõtluse arendamisest: pangalaenud esindavad kõige tähtsamat finantseerimisallikat ettevõtete jaoks Euroopa Liidus.
 
Luminor sobib mulle

Huvitav on saada osa Balti riikide suurimast finantsettevõtete ühinemisest, millest on palju õppida ja kogeda. Töö finantsturul on praegu väga põnev, siin ei saa kunagi öelda, et tead kõike.

Meie privaatpanganduse meeskond on sümpaatne: kõik on väga targad ja intelligentsed inimesed, kellelt on palju õppida. Koos moodustame võimsa tiimi.

Vedanud on ka sellega, et mul on olnud head juhid. Nad lasevad rahulikult töötada nii, kuidas mina kõige paremini oskan, ega mikromanageeri pidevalt. Nad on loonud hea keskkonna, kus ma saan kõige paremini oma tööd teha ja olla võimalikult hästi motiveeritud.

Näen ennast finantssektoris töötamas veel pikalt. Miks mitte ühel hetkel ka Eestist väljaspool ning sooviksin ammutada teadmisi ja kogemusi ka Euroopa Keskpangast.
 
Olen investeerimishuviline ja mängin jalgpalli

Mul endal on samuti väike portfell, kuhu kuuluvad Balti börsi aktsiad ning USA ja Euroopa aktsiaturgu järgivate ETF-ide osakud. Hoian finantsturgudel silma peal ka väljaspool tööaega ja lähitulevikus plaanin soetada tehnoloogiaettevõtete aktsiaid.

Vabal ajal mängin päris palju jalgpalli. Olen eluaeg jalgpallitrennis käinud, praegu osaleme võistkonnaga Saalijalgpalli Meistriliigas.

Mulle meeldib ka sõpradega olla, looduses käia ja kultuuri nautida.