2017 pole küll lõppenud, kuid juba võib öelda, et see oli investoritele hea aasta. Maailma aktsiad saavutasid lausa kahekohalise tõusuprotsendi. Laiapõhise maailma majanduskavu poolt toetuse saanud ettevõtete kasumid näitasid korraliku kasvu, mis aitas investoritel kõikidest poliitilistest ja geopoliitilistest probleemidest kõrvale vaadata. Suunates pilgu tulevikku, näitavad peamised indikaatorid, et positiivne trend finantsturgudel peaks jätkuma ka järgmisel aastal,” kommenteerib Anton Skvortsov, Luminori investeerimisnõustamise arendusjuht.

Näeme, et investorid on olnud piisavalt targad, et keskenduda aktsiaturgude tegelikule mootorile – ettevõtete kasumitele. Q3 kasumite valguses on selge, et käesoleval aastal näeme üle maailma tugevat kasvu, mitmetes piirkondades on kasumimäärad kahekohalised.

Vaatamata laialt levinud arvamusele, et kui Donald Trump võidab valimised, siis aktsiahinnad turgudel sööstavad alla, nii siiski ei läinud. USA turul ei ole peale valimisi isegi 3% korrektsioon olnud. S&P500 tõusis 390 päeva ilma 3% languseta, mis on ajalooliselt pikim periood.

USAs olid kolmanda kvartali kasumid 8,3% kõrgemad kui aasta tagasi. 72,2% ettevõtetest, kes on käesolevaks hetkeks tulemustest teada andnud, on ületanud analüütikute kasumiootused, mis on kõvasti üle pikaajalise keskmise (64%), kinnitades USA ettevõtete tugevat kasumite kasvu.

Viimase kuu põhisündmused:

  • Euroopa kasuminäitajad olid kolmandas kvartalis konservatiivsed, kuid edaspidi on oodata nende jõulist kasvu;
  • tehnoloogia vallutab üleilmset jaekaubandussektorit;
  • robotid asendavad inimesed mitmetes sektorites;
  • tehnoloogiaettevõtted panustavad tärkavatel turgudel aktsiate kasvu veelgi enam;
  • aktsiaturg kasvab, mis suurendab optimismi ja annab märku selle kasvu kestlikkusest.

Lugege lisaks Luminori detsembri finantsturgude ülevaatest

Loe viimaseid uudiseid