Luminor Eesti juhatus

Gunnar Toomemets, juhatuse esimees
Monika Peetson, finantsjuht
Sander Klaos, riskijuht

Luminor Eesti nõukogu

Erkki Raasuke, nõukogu esimees
Marilin Pikaro, vastavuskontrolli valdkonna juht
Hannu Saksala, riskijuhtimise valdkonna juht
Christian Wallentin, finantsvaldkonna juht
Mari Mõis, õigusvaldkonna juht

Luminor Group´i nõukogu

Nils Melngailis, nõukogu esimees

Endine Centerbridge Partners juhtkonna liige ja Alvarez & Marsal finatsteenuste valdkonna kaasjuht. Vedas Parex panga äritegevuste ülekandmist ning oli neli aastat Lattelecomi tegevjuht ja juhatuse esimees. Töötanud ka IBMis ja PriceWaterhouseCoopersis.

Luminor Group´i juhatus

Luminori Group´i juhatus koosneb kogenud meeskonnast, omades tugevat kompetentsi nii Balti panganduse kui ka tehnoloogia valdkonnas.

Erkki Raasuke, juhatuse esimees
Erkkil on laialdane jaepangandusekogemus, mis pärineb tema 18 aastat kestnud tööst Swedbankis ja Hansapangas. Enne Luminoriga liitumist oli Erkki Eestis LHV Group´i juhatuse esimees.

Andrius Načajus, Luminor Leedu juhatuse esimees
Andriusel on 15 aasta pikkune kogemus ettevõtluse, finantstoodete müügi ja varahalduse valdkonnas. Varem on ta olnud Leedu DNB panga investeerimispanganduse juht, Balti turgude juht, ettevõttepanganduse juht ja juhatuse liige.

Kerli Gabrilovica, Luminor Läti juhatuse esimees
Kerlil on ligi 20 aastat kogemust strateegiate elluviimisel ja rakendamisel. Enam kui kümne viimase aasta jooksul on ta tegelenud süvitsi uuenduslike turustrateegiate elluviimise ja uute toodete turuletoomisega. Enne Luminoriga liitumist oli Kerli Lattelecomi juhatuse liige.

Gunnar Toomemets, Luminor Eesti juhatuse esimees
Gunnaril on ligi 20 aastane kogemus finantssektoris. Viimased seitse aastat juhtis Gunnar Swedbank Eesti privaatpanganduse üksust. Varasemalt oli ta Swedbank liisingudivisjoni juhit ja seejärel Eestis Swedbank Leasing´u  juhatuse esimees.

Christian Wallentin, finantsvaldkonna juht
Christianil on laialdane erialane kogemus finantssektoris. Varasemalt töötas ta Nordea kontsernis kontserni ettevõtluse arendamise juhina ning mitmesugustel töökohtadel finantssektoris, muu hulgas Permiras ja Goldman Sachsis.

Peter Lunding, IT valdkonna juht
Peteril on pikaaegne kogemus IT valdkonnas ja finantssektoris kapitalitturgude ja kauplemistehnoloogia valdkonnas. Varasemalt töötas Nordea kontsernis.

Hannu Saksala, riskijuhtimise valdkonna juht
Hannul on pikaajaline kogemusklienditeeninduse ja tugiteenuste valdkonnas. Hannu on töötanud DNB Groupis üle 20 aasta, olles Soome krediidijuht ja laenuanalüütik ning Baltimaade ja Poola nõuandva krediidikomitee aseesimees. Viimased viis aastat töötas ta riskijuhina ja juhatuse krediidikomitee esimehena DNB Eestis ja Lätis.

Margus Simson, digikanalite juht
Margust võib nimetada üheks parimaks digitööstuse ekspertideks Eestis. Tal on üle 15 aasta pikkune e-kanalite arenduse ja digistrateegiate valdkonna juhtimiskogemus panganduse, energia- ja IT-sektoris, samuti mitme iduettevõtte juures.

Luminor Group´i laiendatud juhatus

Tina Kukka, üleminekuprotsessi juht
Tina senine kutsealane tegevus on olnud tihedalt seotud reorganiseerimisprotsesside haldamise, piiriülese meeskonna loomise ja juhtimise ning strateegiate väljatöötamisega finantssektori organisatsioonide jaoks nii Baltimaades kui ka mujal.

Marilin Pikaro, vastavuskontrolli valdkonna juht
Marilinil on rohkem kui 15 aastat kogemusi uurimise ja vastavuskontrolli valdkonnas, operatsiooniriskide auditeerimises ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamisega seotud valdkondades. Marilinil on varasemad töökogemusted Balti- ja Põhjamaades tippjuhtide nõustamise, projektijuhtimiseja talendijuhtimise valdkonnas.

Signe Lonerte, turundus- ja kommunikatsioonijuht
Signel on pikaajalised kogemused kommunikatsiooni planeerimise ja vastavate strateegiate elluviimises kohalikes ja piiriülestes organisatsioonides. Tal on 10 aasta jagu kogemusi ärikommunikatsioonistrateegiate juhtimises ja mainekujunduses nii era- kui ka avalikus sektoris. Varem töötas ta Nordea Balti filiaalide kommunikatsioonijuhina.

Mari Mõis, õigusvaldkonna juht
Mari töökogemus pangandusega seotud õigusvaldkonnas on enam kui 15 aastat ja tal on tugev piiriülese ja kohaliku juhtimise taust. Viimased paar aastat enne Luminoriga liitumist oli Mari DNB Eesti juhatuse aktiivne liige, kes vastutas finants- ja tugiteenuste funktsioonide eest.