Koodirakendus

Meie koodirakendus on nutiseadmele mõeldud rakendus, mida saab kasutada oma isiku tuvastamiseks interneti-, mobiili- või telefonipangas. Koodirakendusega on võimalik interneti- ja mobiilipangas makseid sooritada või tuvastada ennast teiste e-teenuste pakkujate juures.

Eelised

Täiustatud turvalisus

Millistel nutiseadmetel koodirakendus töötab?

Koodirakendus on mõeldud kasutamiseks Apple, Android ja Windows telefonidele ning samuti iPadil ning Androidi tahvelarvutitel. Koodirakendust toetavad järgmised operatsioonisüsteemid:

Digivõti

Digivõti on füüsiline koodigeneraator, mida saab kasutada oma isiku tuvastamiseks interneti-, mobiili- või telefonipangas. Digivõtmega on võimalik interneti- ja mobiilipangas makseid sooritada või tuvastada ennast teiste e-teenuste pakkujate juures.
Digivõtme kasutusjuhend

ID- kaart

ID-kaardiga internetipanka sisenemiseks on vajate ID-kaardi lugejat, ID-kaardi PIN1-koodi kui ka ID-kaarti ennast. Ühendus pangaga tekitatakse kaardil oleva kiibi sisse paigutatud isikliku sertifikaadi abil.

ID-kaardi lugeja on arvuti lisaseade, millesse saate sisestada oma ID-kaardi ning mille abil loetakse kaardil olevaid andmeid.

Lisainfot ID-kaardi kasutamise kohta leiate www.id.ee.

Mobiil-ID

Mobiil-ID on ID-kaardil põhinev isikusamasuse tõendamise ning digitaalse allkirjastamise lahendus Teie mobiiltelefonis.

Mobiil-ID kasutamiseks vajate Mobiil-ID funktsionaalsusega SIM kaarti. Selle saate oma telefonioperaatori esindusest, kus sõlmite vastava lepingu.

Kui M-ID SIM kaart olemas, peate selle aktiveerima ja oma isikukoodiga siduma www.politsei.ee kodulehel asuva lingi kaudu (taotlus uute sertifikaatide väljastamiseks). Selle toimingu saate kinnitada ID-kaardiga allkirjastades.

Veenduge, et Teie internetipanga kasutajatunnuse kontaktandmetes on märgitud sama mobiilinumber, millele tellisite M-ID teenused.

Lisainfot Lisainfot Mobiil-ID ja ID-Kaardi leheküljel.

Püsiparool – kehtib kuni 16.09.2019

Püsiparool on lihtne tuvastamisvahend interneti- ja mobiilipanka sisenemiseks ja kiiremate toimingute tegemiseks.
Võrreldes teiste tuvastamisvahendite (koodirakendus, digivõti, Mobiil-ID või ID-kaart) ja nendega seotud koodidega, võimaldab püsiparool interneti- ja mobiilipangas) teha ainult järgmisi toiminguid:

Pärast püsiparooliga internetipanka sisenemist on muude toimingute teostamiseks võimalik end täiendavalt koodirakendusega, digivõtmega, Mobiil-ID'ga või ID-kaardiga identifitseerida ilma internetipanga keskkonnast välja logimata.