Küpsiste rakendamise teave

Leiate Luminor Bank ASi (edaspidi – Luminor) kasutatavate küpsiste info veebilehelt www.luminor.ee ja teistelt veebilehtedelt, mida Luminor haldab, näiteks luminorgroup.com (edaspidi viidatakse kõikidele eraldi kui veebilehele ja koos kui veebilehtedele).

Mis on küpsised ja kuidas nad toimivad?

Küpsised on väikesemahulised failid, mille külastatud veebilehed saadavad külastaja lõppseadmesse (näiteks arvuti, mobiiltelefon). Küpsised salvestatakse veebibrauseri failikataloogi (näiteks Internet Explorer, Firefox), veebilehe külastaja lõppseadme kõvakettale. Kui külastaja sama veebilehte uuesti külastab, siis külastaja veebibrauser loeb küpsist ja annab info tagasi veebilehele või elemendile, mis algselt küpsise paigaldas. Küpsised ei ohusta veebilehe külastaja arvutit mingil moel.

Milliseid küpsiseid Luminor kasutab?

Veebilehe funktsionaalsuse ja kasutamise parandamiseks kasutatakse veebilehtedel järgmiseid küpsiste liike:

  • Seansiküpsised: Tegemist on siirdeküpsistega, mis säilitatakse kuni veebilehe külastaja hoiab veebibrauserit avatuna peale veebilehele sisenemist. Seansi küpsised tuletavad veebilehele meelde, et külastaja on teinud eelmisel lehel valiku, et soovib info korduvat sisestamist vältida.
  • Alalised ja kestvad küpsised: Peale Luminori veebilehe külastust salvestatakse küpsised juhusliku arvude kombinatsioonina külastaja lõppseadmesse. Need tuvastavad veebilehe külastaja unikaalse kasutajana ja peale naasmist veebilehele, aitavad meelde tuletada külastajat puudutavat infot ja mis tegevusi külastaja varasemalt teostas. Küpsise hoiustusaeg külastaja seadmes oleneb küpsise liigist.
  • Jälitusküpsised: Luminor kasutab neid küpsiseid veebilehe statistika vaatamiseks.
  • Kolmandate isikute küpsised: Luminor kasutab kolmandate isikute küpsiseid, näiteks Google`i küpsised, et teenindada reklaame ja optimeerida turunduskommunikatsiooni. Kolmandate isikute reklaamid kasutavad küpsiseid, mis salvestatakse lõppseadmesse, et hinnata reklaamide tõhusust ja individualiseerida reklaamide sisu, mida veebilehe külastajale kuvatakse. Kolmandatest isikutest reklaamijate kogutud info võib sisaldada näiteks geograafilise asukoha andmeid (IP-aadressi põhjal).

Kuidas küpsise salvestamist vähendada või küpsiseid lõppseadmest eemaldada?

Luminori kasutatavad küpsised ei sisalda veebilehe külastaja isikuandmeid ja neid ei saa kasutada veebilehe külastaja isiku tuvastamiseks. Kuid kui veebilehe külastaja soovib piirata (keelata) küpsiste salvestamise lõppseadmesse või kustutada salvestatud küpsised, siis seda saab teha veebibrauseri sätete all.

Muudatused infos

Luminoril on õigus küpsiste poliitikat alati muuta. Veebilehe külastaja on kohustatud regulaarselt kontrollima käesoleva lehekülje sisu, et tutvuda küpsistepoliitika uuenduste või muudatustega.