Viipemakseid on saanud Eestis teha veidi rohkem kui aasta. Alates 16. oktoobrist saab senise 10 euro asemel tasuda viibates ja PIN-koodi sisestamata kuni 25-euroste ostude eest.

Luminoris alustasime viipefunktsiooniga kaartide väljastamist juba aasta tagasi, tänaseks oleme laiendanud viipemakse võimalusi pea kõikidele pangakaartidele. Limiidi tõstmine 25 eurole suurendab mugava maksevõimaluse tegemist veelgi.

Viipemakse - kolm enamlevinud küsimust
 
Mis on viipemakse?

Viipemakse tähendab ostu eest tasumist ilma pangakaarti makseterminali panemata ja PIN koodi sisestamata. Tegemist on tavalise pangakaardiga, kuid teda eristab tähistatus vastava sümboliga.
 
Kas viipemakse on turvaline?
 
Üle maailma on viipemakse olnud aastaid turvaliselt kasutuses ja nii teiste riikide kui ka Eesti enda kogemus on näidanud, et viipemakse ja PIN-koodiga makse kinnitamine on mõlemad turvalised.
Kuigi viipemakse tegemine võib tunduda väga lihtne, on kaardid kaitstud erinevate turvameetmetega. 
Viipemakse tehakse sama ostu eest ühekordselt ja ainult siis, kui kaart on asetatud makseterminalist vähemalt kahe sentimeetri kaugusele. Kogemata mööda jalutades ei ole võimalik makset teha. Terminal ei võta sama summat kaardilt maha kaks korda järjest. 
Pisteliselt küsitakse makse kinnistamiseks ka PIN-koodi isegi alla limiidi summa jäävate maksete korral.
Kui Sinu kontaktivaba  kaart läheb kaduma või varastatakse, tuleb teatada panka. Kui klient teatab kaardi kaotamisest kiirelt, pole ta vastutav kaardi väärkasutuse eest. 
 
Kus saab viipekaardiga tasuda?
 
Euroopas on enam kui miljon viipemakse võimekusega makseterminali ning viipemakse limiit jääb vahemikku 20-40 eurot.
Eestis saab viipemakseid teha nii suuremates kaubanduskettides kui ka väiksemates müügikohtades. Pangad prognoosivad, et 2017. aasta lõpuks on kõikidest makseterminalidest viipemakse võimekusega umbes 80 protsenti ning 2020. aastaks peavad viipemakseid võimaldama kõik terminalid.
 
Rohkem infot leiate meie kodulehelt siit või www.viipemaksed.ee

Loe viimaseid uudiseid